ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич  (Прочитано 14161 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Юрась Матусевiч

  • Пользователь
  • **
  • Сообщений: 84
Re: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич
« Ответ #15 : 14 Октября 2017, 17:17:29 »
У метрыках Капыльскага касьцёла (НГАБ, 937-4-205: 1701 – 1815) ёсьць запiс аб Дашкевiчах: л. 37, 1764 г. Iнфармацыя не вельмi з’мястоўная, але запicана ў большасьцi выпадкаў  вельмi разборлiва.
Планэта Матусэвiчаў - www.matusewicz.org

Data

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 8
  • Data
Re: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич
« Ответ #16 : 07 Декабря 2017, 20:48:01 »
А . нельзя ее посмотреть? В родоводе упоминается этот костел.
 У меня огромная просьба! Кто может помочь в поиске в НИАБ в Минске?

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич
« Ответ #17 : 07 Декабря 2017, 23:59:23 »
А . нельзя ее посмотреть? В родоводе упоминается этот костел.
 У меня огромная просьба! Кто может помочь в поиске в НИАБ в Минске?

Дашкевічы -- адзін са шматлюдных беларускіх шляхецкіх родаў. Вашыя звароты надта дзіўна гучаць.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Data

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 8
  • Data
Re: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич
« Ответ #18 : 08 Декабря 2017, 16:32:35 »
Моя ветка довольно-таки детально разработана и все метрические свидетельства есть. Остается только найти ряд исторических документов, которые обогатят историю. Таким образом мне нужно посмотреть совершенно конкретные дела.

Igormensk

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 38
Re: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич
« Ответ #19 : 28 Марта 2018, 12:19:57 »
Выйшаў ў свет «Гербоўнік беларускай  шляхты» ТОМ 5 "Д",  Я.С. Глiнскi i iншыя; навук. рэд. А. Рахуба. Мінск, выдавецтва «Беларусь» 2018. 847 ст. + iл. Ёсць там Дашкевiчы і Корыбут-Дашкевiчы.

Edita777

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Re: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич
« Ответ #20 : 05 Мая 2019, 19:10:35 »
Здравствуйте. У меня прапрапрадед титулированный советник Даниил КорибутДашкевич,захоронен в конце 19 в,кладбище в Рудамино,Вильнюсский район.

Igormensk

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 38
Re: Дашкевіч / Daškievič / Daszkiewicz / Дашкевич
« Ответ #21 : 05 Мая 2019, 19:22:58 »
Здравствуйте, Edita777! А были ли у него братья?