ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Сафрановіч / Safranovič / Sofronowicz, Safranowicz / Сафранович, Сафронович, Софронович  (Прочитано 8668 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

hacak maksim

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 147
    • Radavod Wiki
Шукаю зьвесткі пра шляхецкі род Сафрановічаў зь Віленскае губэрні. Дзякуй
« Последнее редактирование: 17 Ноября 2009, 23:02:36 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »
Арол (Арлоўскі), Балда (-зенка, -юк, -зянок), Валадзько, Вяроўка (-ін), Габрусь, Галавач, Гаца(у)к, Курмаз, Лук'яновіч, Мігуцкі, Мяцельскі, Пуцік(аў), Пыж, Сазонаў, Сідаровіч, Супрыновіч, Сухабачонак, Чарапуха, Чыслоў, Шанец, Шырокі, Юшкевіч

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2034
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Са шляхты мне вядомы толькі адзін род з такім прозьвішчам. Спачатку мелі вывад у 1795 у Полацкай губ., потым нейкі чыноўнік 9 клясы у 1836 уносіўся ў РК Магілёўскай губ. Ня бачна, каб род быў зацьверджаны ў расейскім дваранстве. Гэрбу "Сцыпіён".
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

hacak maksim

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 147
    • Radavod Wiki
Арол (Арлоўскі), Балда (-зенка, -юк, -зянок), Валадзько, Вяроўка (-ін), Габрусь, Галавач, Гаца(у)к, Курмаз, Лук'яновіч, Мігуцкі, Мяцельскі, Пуцік(аў), Пыж, Сазонаў, Сідаровіч, Супрыновіч, Сухабачонак, Чарапуха, Чыслоў, Шанец, Шырокі, Юшкевіч

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2034
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Значыць, папоўнім нашыя веды і нашыя сьпісы :)
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

hacak maksim

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 147
    • Radavod Wiki
Значыць, папоўнім нашыя веды і нашыя сьпісы :)

Файна, я таксама неяк спатрэбіўся :o. Можна стварыць тэму пра Супрановічаў, калі яны таксама там пазначаныя?
Арол (Арлоўскі), Балда (-зенка, -юк, -зянок), Валадзько, Вяроўка (-ін), Габрусь, Галавач, Гаца(у)к, Курмаз, Лук'яновіч, Мігуцкі, Мяцельскі, Пуцік(аў), Пыж, Сазонаў, Сідаровіч, Супрыновіч, Сухабачонак, Чарапуха, Чыслоў, Шанец, Шырокі, Юшкевіч

Тетяна

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Са шляхты мне вядомы толькі адзін род з такім прозьвішчам. Спачатку мелі вывад у 1795 у Полацкай губ., потым нейкі чыноўнік 9 клясы у 1836 уносіўся ў РК Магілёўскай губ. Ня бачна, каб род быў зацьверджаны ў расейскім дваранстве. Гэрбу "Сцыпіён".
Підкажіть, будь ласка, де можна подивитися детальніше про цей рід?
І я знаю ще один, київській рід Софроновичів, вони отримали дворянство у другій пол. 19 стор.
----------------------
Подскажите, пожалуйста, где можно посмореть подробнее информацию об этом роде?
И мне известен еще один, киевский род Софроновичей, они получили дворянство во второй пол. 19 столетья.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2034
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Підкажіть, будь ласка, де можна подивитися детальніше про цей рід?
І я знаю ще один, київській рід Софроновичів, вони отримали дворянство у другій пол. 19 стор.

Гэта з маіх разнародных выпісах па Магілёўскай губ. Фонд Магілёўскага двар. дэп. сходу надзвычай фрагмэнтарна захаваўся.

Каб даведацца, ці цікаўныя вам кіеўскія Сафрановічы паходзяць зь беларускага роду, трэба паглядзець родавыя справы магілёўскім Сафрановічаў  ў фондзе Гэрольдыі ў РГИА ў Пецярбургу.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.