ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Вайцяхоўскі / Vajciachowski / Woyciechowski, Wojciechowski / Войтеховский, Войцеховский  (Прочитано 17295 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Ryszard Lubicz-Woyciechowski

  • Гость
Szukam kontaktu z rodzina Lubicz-Woyciechowskich,zamieszkala na Bialorusi i Ukrainie.

Pozdrowienia Ryszard Lubicz-Woyciechowski

Polska-Wrocіaw


Alexandr

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 2
Дабры дзень!
Я Войцеховский Аляксандр Васілевіч.
Нарадзіўся ў Белорусии у Брэсцкай вобласці. Больш трыццаці гадоў пражываю ў Расіі. Мяне вельмі цікавіць гісторыя майго роду. Нарадзіўся ў Лунінецкім раёне. Буду ўдзячны ўсім, хто паведаміць тое, што ведае.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
А як вёска называецца? Вы нарадзіліся — гэта добра. А продкі там здаўна жылі? Нешта ў сьпісах шляхты Пінскага павету я ня бачу Вайцяхоўскіх.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Alexandr

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 2
Войцеховский Аляксандр Васілевіч, нарадзіўся ў в. Чарабасово, Лунінецкага раёна. Бацька Васіль Трафімавіч i дзед Войцеховский Трафім Фёдаравіч, пражываў у в. Манасеево, а нарадзіўся дзед, па маім даным, у в. Кажан Гарадок, Лунінецкага раёна або ў 1906 г.
« Последнее редактирование: 17 Января 2007, 17:28:54 от Alexandr »

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Мэтрычныя кнігі гэтага рэгіёну захаваліся даволі добра, як праваслаўныя, гэтак і каталіцкія. Трэба правесьці пошукі па царкоўных кнігах.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Владимир В.

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Добрый день,

меня зовут Владимир Владимирович Войцеховский.
Мой дед Николай родился в Санкт-Петербурге (Россия) в 1874 году, православный, окончил Императорскую Военно-Медицинскую Академию, Prof., Dr.Med., умер в 1933 году, похоронен в Краснодаре.
Его отец - Владислав, приехал в Санкт-Петербург в 1858(?) году из Королевства Польского, родился в Варшаве(?) в 1833(?) году, католик, окончил Санкт-Петербургский Университет, умер в 1877 году, похоронен в Санкт-Петербурге.
Его дед - Josef (Осип) Wojciechowski, информации о нём нет.

Буду рад и благодарен любой информации о предках и родственниках!
« Последнее редактирование: 07 Марта 2007, 00:08:30 от Владимир В. »

Антонина

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
  • Антонина
Здраствуйте! Меня зовут Антонина Трубина, живу в России. Хочу узнать историю своего рода. Знаю что моя пра-прабабушка Войцеховская Марфа (~1880-1890г.р.) была дворянского рода (по семейной легенде имеет княжеские корни), муж Соловьев Афанасий (~1870-1880г.р.), тоже дворянского рода. Жили они в Белоруссии в Могилевской области в Княжицах или в Никитиничах. Но здесь не нашла таких родов. Может кто-то мне подскажет где мне найти какую-либо информацию.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Добрый день,

Его отец - Владислав, приехал в Санкт-Петербург в 1858(?) году из Королевства Польского, родился в Варшаве(?) в 1833(?) году, католик, окончил Санкт-Петербургский Университет, умер в 1877 году, похоронен в Санкт-Петербурге.


На колькі я ведаю, асабістыя справы студэнтаў Пецярбургскага ўн-та захаваліся даволі добра. Трэба проста паглядзець гэтую справу, там павінны быць дакумэнты, якія дапамогуць атрымаць больш інфармацыі.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Знаю что моя пра-прабабушка Войцеховская Марфа (~1880-1890г.р.) была дворянского рода (по семейной легенде имеет княжеские корни), муж Соловьев Афанасий (~1870-1880г.р.), тоже дворянского рода. Жили они в Белоруссии в Могилевской области в Княжицах или в Никитиничах. Но здесь не нашла таких родов. Может кто-то мне подскажет где мне найти какую-либо информацию.

Вайцяхоўскіх у Магілëўскай губ. было 2 шляхецкіх рода. Салаў’ëвых па Магілëўскай губ. няма. Можа быць нейкі расейскі чыноўнік.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Войцеховский Аляксандр Васілевіч, нарадзіўся ў в. Чарабасово, Лунінецкага раёна. Бацька Васіль Трафімавіч i дзед Войцеховский Трафім Фёдаравіч, пражываў у в. Манасеево, а нарадзіўся дзед, па маім даным, у в. Кажан Гарадок, Лунінецкага раёна або ў 1906 г.

Глядзеў нядаўна мэтрыкі Пінскага касьцёлу за 18 ст. — Вайцяхоўскія сустракаюцца. Праўда, трэба памятаць, што і Лунін, і Кажан-Гарадок у часы ВКЛ уваходілі ў Наваградзкае ваяводзтва.

Увогуле, канечне-ж, трэба спачатку глядзець бліжэйшыя да нашага часу мэтрычныя кнігі.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Оксана Дробышевская

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 8
Алфавитная книга о записке г.г. дворян в родословную книгу Ярославской губернии Ярославского депутатского собрания.

Ф.И.О.г.г. дворян: Войцеховский Николай Иосифов, капитан, с женою Лидией Алексеевой и сыном Алексеем Николаевым.
Год, месяц и число начала дела: 31 марта 1870г.
В какой части записаны: 6.
Когда род утвержден указом правительствующего Сената: 6 апреля 1870г.;
Указом Сената 19 июня 1851г. за № 1574 утвержден по Могилевской губернии.

Источник: ГАЯО, Ф.213, оп.1.

sunnygirl

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Добры дзень!Мяне завуць Вайцяхоўская Кацярына Алегаўна.Мае бабуля і дзядуля з невялікай вёскі Боркі,што ў Пружанскім раёне.Яна знаходзіцца ў самой Белавежскай пушчы.Вельмі хацелася б даведацца пра сваіх продкаў.Вялікі Дзякуй!

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Вайцяхоўскія, Пінскі пав.

У 1832 у Пінскім пав. жыў Эмільян Вайцяхоўскі (* 1776), ягоны сын Міхал-Матэвуш (* 1802) быў хрышчаны ў Бастынскай гр.-кат. царкве. Зараз Бастынь у Лунінецкім раёне.

У справе пра шляхецтва ў Менскім ДДСе далейшых нашчадкаў не пазначана.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Яўген

  • Пользователь
  • **
  • Сообщений: 62
    • muzyka.myheritage.com
  В газете "Наша Версия" статья про генерала Сергея Войцеховского : http://versia.ru/articles/2013/may/29/sudba_generala
Лапицкий, Дробышевский, Шелюто.

mowgli

  • Пользователь
  • **
  • Сообщений: 86
  • We be of one blood, ye and I! Rudyard Kipling
разыскиваем данные о родителях Wojciechowski Войцехівський Бронислав Владиславович род 16 июня 1909 г с. Могильна Гайворонського району Кіровоградської області, Крещен: Петровский римско-католический костел, 1909, настоятель Терновского костела ксендз Людвиг Радзиовский. Выпись 1913. Родители: Отец мещан: г. Владивосток Владислав и Янина Войцеховские.
Крестные родители: Марьян Мировски и София, жена Якова Савицкого
до ареста проживал в с. Могильное Бершадского района Винницкой области
Репрессирован 1938, реабилитирован посмертно
Жена: Войцеховская , урожд Бачинская, Бронислава Станиславовна (моя тетя)
Левкович, Плавинский, Петкевич, Зарембо, Статкевич, Игнатович, Обухович