ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Жытомірскі архіў  (Прочитано 8293 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Васіль Грыбоўскі-Гурыновіч

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 239
  • Грыбоўскі В.А.
Жытомірскі архіў
« : 14 Мая 2010, 21:46:37 »
Вітаю!
Паньства, падскажыце калі ласка, можа хто з вас меў практыку працы з украінскімі архівамі, а дакладней з Кіеўскімі гістарычнымі. Мяне цікавіць інфармацыя з Валынскага Дваранскага Сходу, справа доказу дваранства Ждановіч-Гурыновічамі. Ці ёсць людзі у Кіеве са знаёмых паньства хто мог бы праглядзець на замаўленьне гэту справу (калі яна ёсьць), ці як па іншаму і колькі гэта можа каштаваць.

З павагай, Васіль Грыбоўскі-Гурыновіч

Дзякуй, пан Чарнецкі
Любі бацькаўшчыну, ведай продкаў і адказвай толькі за сябе

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Жытомірскі архіў
« Ответ #1 : 14 Мая 2010, 23:19:39 »
Мяне цікавіць інфармацыя з Валынскага Дваранскага Сходу

Справы Валынскага ДДСу знаходзяцца ў Жытоміры.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Вітальд Ханецкі

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 111
  • гэрбу "Вэнда"
Жытомірскі архіў
« Ответ #2 : 15 Мая 2010, 00:21:31 »
Фонд Валынскага ДДСу ў Жытоміры захаваўся вельмі добра, я праглядаў некаторыя справы фонда гадоў 10 таму. Кошты былі вельмі дэмакратычныя, ніякіх чэргаў, усе хутка. Як зараз - невядома! Але заўседы найлепш ехаць самому!
Справы Ждановіч-Гурыновічаў па вопісу я не бачыў, есьць толькі Гурыновіч і толькі Ждановіч...
Фонд 146, вопіс 1, спр.1791 Гориновичи
Фонд 146, вопіс 1, спр.1951 Гуриновичи
Фонд 146, вопіс 1, спр.2335 Ждановичи
Dic, duc, fac, fer!

Edward

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
  • Searching for Princes Chowanski / Хованский
    • History of Princes Chowanski / Хованский herb Pogon Litewska
Re: Жытомірскі архіў
« Ответ #3 : 17 Октября 2012, 22:57:57 »
Witaj Witold,

Czas obrobki zapytania w archivach na Ukrainie 1 miesiac i dotrzymuja terminow / time for answer for searching in UA-archivs are 1 month and they hold the state termin.
Jezeli masz gotowa ciekawa genealogii proponuje ja opublikowac w RFN as e-book i ksiazke. Honorarium autorskie - 40% przy e-book i 10% przy ksiazce od ceny sprzedazy. If You have interesting genealogy searching You can make it public in Germany as e-book and print-book. Autor honorary is 40% by e-books and 10% by print book of the sell prices.
Skype: divingwelt