ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Ласіцкі / Lasicki / Łosicki / Ласицкий, Лосицкий  (Прочитано 8757 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

ласицкий

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 2
якія звесткі ёсть пра шляхецкі род Ласіцкіх, акрамя Яна Ласіцкага-пісьменіка 16 стагодзя
« Последнее редактирование: 27 Августа 2011, 15:05:11 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

ласицкий

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 2
Re: Ласіцкі / Lasicki / Łosicki / Ласицкий, Лосицкий
« Ответ #1 : 08 Августа 2012, 15:31:06 »
Раней, па шэрагу прычын, размовы пра свайго дзеда Ласіцкага Леаніда Міхайлавіча былі непажаданыя. Цяпер, калі мае бацькі памерлі, знайсці інфармацыю аб сваім родзе вельмі складана. У Дзяржаўным архіве Рэспублікі Беларусь па Мінскай вобласці знайшоў у спісах па прадналодзе па Ігуменскаму павету за 1923г., Што ў ваколіцы Барок, Пухавіцкай воласці, Ігуменскага павета, Мінскай губерні, пражываў Ласіцкі Міхаіл 8 дзес. раллі з 4 едаками. Мяркуючы, што ў дадзеным насельніцтве з прозвішчам Ласіцкі ён адзін, я думаю што ён не карэнны жыхар, а адкуль прыехаў нават і не мяркую. Калі толькі выказаць здагадку, што дзед Ласіцкі Леанід Міхайлавіч пахаваны на могілках в в.Орешкавічі, Пуховіческого р-на побач з стрыечным братам Ліпніцкі (да сожелению імя на помніку не відаць), то дзявочае прозвішча яго маці была Ліпніцкая, сям'я якой пражывала ў гэтай мясцовасці. Бацька мой нарадзіўся 15.01.1940г. ў в Малінаўка, Пухавіцкага р-на, Мінскай вобл. Супастаўляючы карты ок. Барок, Пухавіцкі воласці, Ігуменскага павета, Мінскай губерні за 1905. з сучаснай картай, то ок. Барок гэта і ёсць в Малінаўка. Па розных дадзеных ок. Барок ставіўся да прыходу: Блоньскі, Серафінскі Рымска-каталіцкі касцёл. Можа хто мае больш інфармацыі па маёй радні.