ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Кажухоўскі / Kažuchowski / Kożuchowski / Кожуховский, Кажуховский  (Прочитано 6267 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

MATAE

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 10
Добрый день! Появился новый персонаж в моих поисках - Эмилия Ивановна Сержпутовская, урожденная Кожуховская, вдова генерал-лейтенанта (в 1867 - 1871 гг.). Генерал-лейтенант, по-видимому, - это Адам Осипович Сержпутовский (?-1860). Про род Кожуховских нашла кое-какую информацию, но что любопытно, нашла Эмилию Кожуховскую, жену самарского губернатора Адама Антоновича Арцимовича. Вот и думаю теперь - одна и та же это Эмилия или разные. Могла же она во второй раз замуж выйти? Если есть у кого-то информация по этому поводу, буду очень признательна за ответы.
« Последнее редактирование: 07 Декабря 2012, 00:14:53 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

юзеф

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 4
Доброго дня!
Кожуховске из местности Уснаж.Носовиче-
nazwiskiem Kożuchowski w  miejscowości Usnarz i Nosowicze-Берестовицкий район.Гродненской области.
Ищу информацию о родне Рутковских(Руды)-дер.Курчовцы.-Берестовицкий район Гродненской области.

Эл.почта- 0007domin@mail.ru
C уважением Юзеф.

Калечыц

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1059
У 1680-я гг. землі ў зямянскім коне Стахоўскім у Забярэжжа (маёнтак Койданаў Менскага пав.) трымаў Ян Кажухоўскі. Яго жонка Зофея Івіцкая з Дабрынёва, 1 v. Вяжэвічавая, 2 v. за маім продкам Габрыэлем Ждановічам з Навасёлак. Ян Кажухоўскі памёр паміж 1685 і 1695, у 1695 г. Зофея трымала землі ў Забярэжжа, выйшла 4 шлюбам за Станіслава Кршчановіча з Навасёлак, падстаросту койданаўскага, перажыла і яго, у 1706 г. прадала маёнтак Дабрынёва лоўчаму менскаму Станіславу Касцюшкевічу з Навасёлак (другую частку Дабрынёва, дарэчы, той трымаў ад Клакоцкіх яшчэ з 1680-х).

Ян Кажухоўскі, відаць, прыезджы.
« Последнее редактирование: 28 Ноября 2023, 01:56:16 от Калечыц »
In hoc signo vinces