ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Турэвіч / Turevič / Turewicz / Туревич  (Прочитано 7485 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Olena

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 3
Турэвіч / Turevič / Turewicz / Туревич
« : 29 Апреля 2016, 07:17:38 »
я кажу толькі на англійскай мове. калі ласка, прабачце мяне, калі я пост у няправільнай вобласці.
шукаю любую інфармацыю аб туревич. 

мой дзядуля сказаў мне гадоў таму, што сям'я была з дваран. я шукаў якой-небудзь сувязі і знайшлі сваё імя ў спісе беларускай шляхты

дзякуй вам за любую інфармацыю.

прабачце за дрэнны пераклад

Элла

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1024
Re: Турэвіч / Turevič / Turewicz / Туревич
« Ответ #1 : 29 Апреля 2016, 16:39:48 »
 Туревич был утвержден в дворянстве в Минской губернии и внесен в 3-ю часть Дворянской Родословной Книги (1885 г.).

Olena

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 3
Re: Турэвіч / Turevič / Turewicz / Туревич
« Ответ #2 : 30 Апреля 2016, 02:11:36 »
Дзякуй за інфармацыю. я знаходжуся ў Канадзе. я не ведаю, як знайсці кнігу вы спасылаецеся. ён даступны ў Інтэрнэце? Мне трэба шмат дапамогі, калі ласка. я не ведаю, як пачаць. я не ведаю, дзе шукаць.    што азначае shlyahetstva?  Дзякуй!

« Последнее редактирование: 30 Апреля 2016, 02:39:45 от Olena »

Элла

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1024
Re: Турэвіч / Turevič / Turewicz / Туревич
« Ответ #3 : 30 Апреля 2016, 22:07:08 »
Шляхетство - это дворянство. Вам я советую сообщить : где проживали Ваши предки до 1917 г., имена, даты рождения т.е. какие-то сведения о них, возможно, Вам здесь кто-то поможет. Если нет, то придется обращаться в архивы.

Olena

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 3
Re: Турэвіч / Turevič / Turewicz / Туревич
« Ответ #4 : 03 Мая 2016, 07:07:15 »
Сям'я жыла ў tlumacz / ostrynia / krzywotuly новы., у заходняй частцы Украіны.
Арэст Турэвіч нарадзіўся 1894, Krzywotuly Hовы.  яго бацькі Каралінай і Gregory, памёр ў 1905 ?

гэта ўсё, што я ведаю.   можа Турэвіч імя быць вытворным ад старога радавога імя Tur ?  можа быць?

Дзякуй!






Элла

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1024
Re: Турэвіч / Turevič / Turewicz / Туревич
« Ответ #5 : 03 Мая 2016, 16:30:05 »
Село Отиния, г. Коломыя, Ивано-Франковской области имеют отношение к Украине, а здесь  форум шляхты Беларуси. Вам нужно обратиться в архив Ивано-Франковска, возможно, там сохранились метрические книги Вашего села. Загляните сюда : www.ukraine.com/forum/genealogy/15661-turevych-macyk-family.html