ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Юрага / Juraha / Юраго  (Прочитано 13992 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Аляксандр

  • Гость
Юрага / Juraha / Юраго
« : 07 Декабря 2004, 22:53:43 »
Дзе ды як я магу знайсцi iнфармацыю пра род Юраг?

Дзякуй.

Васiль Юрша

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 414
Re: Юрага / Juraha / Юраго
« Ответ #1 : 13 Марта 2008, 06:56:33 »
Некоторая информация по роду Юрага, проживавшему в 1650-1800-х гг. в Ошмянском повете есть в моей "Фамильной книге" УДК 929.52Юрша, ББК 63.2(4Беи), Ю 84; ISBN 978-985-6742-49-8.
Заинтересован в личном контакте.

Ellavi

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Re: Юрага / Juraha / Юраго
« Ответ #2 : 18 Августа 2010, 13:39:36 »
Некоторая информация по роду Юрага, проживавшему в 1650-1800-х гг. в Ошмянском повете есть в моей "Фамильной книге" УДК 929.52Юрша, ББК 63.2(4Беи), Ю 84; ISBN 978-985-6742-49-8.
Заинтересован в личном контакте.
Поскажите, каким образом я могу узнать, есть ли родственники в Белоруссии моей ныне уже покойной бабушки Прасковьи Андреевны Юрага, если она в годы столыпинской реформы попала в Иркутскую область на поселение с другими своими земляками-белоруссами, а родилась приблизительно в 1989 году. Выехала из Могилевской волости. С ув. её внучка Лариса

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Юрага / Juraha / Юраго
« Ответ #3 : 18 Августа 2010, 15:17:43 »
У мяне няма зьвестак, каб хтосьці са шляхты Юрагаў жыў каля Магілёва.

Тым ня менш, напішыце падрабязьней пра бацькоў, братоў, сясьцёр вашай бабушкі і адкуль дакладна выехалі. Раптам, нехта нечага ведае.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.