ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Мацяевіч, Маціевіч / Maciajevič, Macijevič / Maciejewicz, Maciejowicz, Macijewicz / Мацеевич, Матеевич, Мациевич, Матиевич  (Прочитано 4844 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Paval

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 103
Вітаю. Шукаю дадатковую інфармацыю аб родзе Мацяевіч.
Мае непасрэдныя продкі па гэтай лініі жылі ў Рэчыцкім павеце, Хачынкі.

У Нясецкага ёсьць такі запіс:
Jan Kazimierz Aleksander Maciejowicz nabył za konsensem królewskim 1703 r. Hołowacze, w rzeczyckim, od Nieczeja.

Маю наступных на гэты дзень вядомых продкаў:
Мацяевіч Даніэль нар. да 1770 меў сына Рыгора нар да 1805 і дачку Тэрэзу нар да 1790.
Рыгор Мацяевіч узяў Магдалену дачку Якуба Грыбоўскую. У іх нарадзіліся Юзэф 1825, Казімір 1828, Пётр 1831, Малгажата (Драбышэўская) 1833, Ганарата 1834.

Можа вядома, якім гербам карысталіся?
« Последнее редактирование: 08 Августа 2019, 22:38:38 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Элла

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1024
В списке дворян  19 века Лидского уезда есть Мациевич герба Богорыя.
« Последнее редактирование: 08 Августа 2019, 22:39:03 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Paval

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 103

Paval

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 103
Атрымалася ў Ргіа паглядзець справу 1343-25-2526
У ён пазначана, што Мацяевічы, гербу Багорыя з Лідзкага павету трапілі ў рэчыцкі.

Першы Бенедыкт, два сыны Аляксандар (пазначаны 1698 год), яго ж. Тэафіла Лазарэвіч і Казімір (пазначаны 1700, жонка Ягана Солтан). Маёнткі Страгачы і Сталядка?
У Казіміра дзеці Юзэф, Стэфан (жонка Ганна Нядзьвецкая), Антоні (маёнтак Вайнілы на 1725), Рафаіл.
У Стэфана дзеці Людвік, Марцін.
І яшчэ два пакаленьні, чалавек 15

Василевская Наталья

  • Пользователь
  • **
  • Сообщений: 64
Здравствуйте. Наши Мациевичи жили в околице Кузьминичи Чаусского уезда Могилевской губернии. Это год 1864.
Как они оказались здесь, я пока не разобралась. Иван Мациевич+Гришбовская Теодора брак приблизительно в 1860 году.

Paval

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 103
Здравствуйте. Наши Мациевичи жили в околице Кузьминичи Чаусского уезда Могилевской губернии. Это год 1864.
Как они оказались здесь, я пока не разобралась. Иван Мациевич+Гришбовская Теодора брак приблизительно в 1860 году.

Я так разумею вашы, яны ж і мае.
Ян сын Юзэфа Мацяевіч з Хачынкі ўзяў у 1850 Тэадору дачку Тэадора Грыбоўскую з Хачынкі.
У іх былі дзеці Стэфан 1854, Анэля 1857, Ян 1862. Магчыма і яшчэ

Василевская Наталья

  • Пользователь
  • **
  • Сообщений: 64
Здравствуйте, Павел. Только сейчас увидела Ваше сообщение.
Я нашла Павлину 1864 года и Николая думала 1862, но значит нет.
Николай Мациевич и Бордиловская Людвика родили Франтишку в 1906,
которая вышла замуж за Василевского Александра Казимировича.
Хачинка это Быховский уезд?
А записи эти Вы нашли в Быховском костеле?
А как они оказались в Быховском уезде?
Вы пишите, что Хачинки это в Речицком уезде.

Paval

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 103
Натальля, напішыце мне ў дырэкт свае кантакты калі ласка.

Хачынка на мапе:
https://be.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%87%D1%8B%D0%BD%D0%BA%D0%B0#/maplink/1
Кілямэтраў 18 ад Быхава

Вышэй пазначаныя запісы з метрыкаў Журавіцкага касьцёла.

Василевская Наталья

  • Пользователь
  • **
  • Сообщений: 64
Послала куда-то свой телефон. Получили?

Paval

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 103