ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Запольскі-Доўнар / Zapoĺski-Downar / Zapolski-Downar, Dołnar, Dołłnar, Dounar / Запольский-Довнар  (Прочитано 27533 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Кажется Беларусь это место проклятое,даже ржавые кладбищебные огорождения воруют алкоголики. Но приятно вам будет узнать что Довнары уцелели в Польше и там процветают. Вам посмотреть во польской Википедйи-Довнар Запольский актёр, команду баскетболистов тренирует да и другие талантливые люди. Посмотреть вокруг и почти все выдающиеся граждане этой страны это по происхождению беларусы-нп Марцинкевич родом из Минска, бывший премер министр. Граф Коморовский из Вильна-бывший президент страны. Адам Мицкевич(84), врач и мой друг в Лондоне-вильнюк. Много других тоже. :)
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

Панфиленок

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 145
в Нарве живёт Валентин Довнар. может и из ваших

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Дело об отыскании свободы от крепостной зависимости помещиков Хелховских крестьянами им. Ислочки Довнарами (Имеются документы за 1723, 1730-1733, 1808-1830 гг.). 1832-1835.

Нацыянальны гістарычны архіў Беларусі. Ф. 146, воп. 2, спр. 1158.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Калечыц

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1059
AGAD, акты вайсковыя.

Сымон Доўнар, гранд-мушкецёр Гераніма Фларыяна Радзівіла, 1758 г.
In hoc signo vinces

Калечыц

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1059
AGAD, акты вайсковыя.

Станіслаў Доўнар, харунжы Рубяжэвіцкай казацкай харугві. 18 ст. Год ?
In hoc signo vinces

Калечыц

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1059
Шмат Доўнараў сустракаецца ў добра захаваўшыхся метрычных кнігах Ліцьвянскай парафіі XVIII стагоддзя.
In hoc signo vinces

Екатерина.С

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 21
родовод моих Довнаров https://www.wikitree.com/wiki/Downar-54 всех потомков Яна (ориент.1670г.р.) будет видно кликнув на кнопку ''Descendants''
Древо Горецких https://www.wikitree.com/wiki/Gorecki-261
древо Новицких https://www.wikitree.com/wiki/Nowicki-256
древо Синкевичей https://www.wikitree.com/wiki/Sienkiewicz-45
древо Довнаров https://www.wikitree.com/wiki/Downar-54

Marunka

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 10
Можа нехта займаецца Доўнарамі з пад Мінска ў чаце?

Шукаю тых, хто займаецца галіной Доўнар-Запольскіх якія жылі ў Мінскім і Ігуменьскім уездах. Мне дакладна вядома толькі пару населеных пунктаў, якія атаясамліваюцца з маёй лініяй - х.Мушкі, в.Буцэвічы, в.Вугляны, в.Скнаравічы, ф.Дубоўка, засц.Чэрнікі і Ігуменьскі павет - м.Дудзічы. Гэта тое, што знайшла ў Гербоўніку шляхты. Некаторыя прадстаўнікі напрыканцы ХІХ ст. пераехалі ў Мінск.

Dzmitry Sz

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Дзень добры. Мая бабуля Марыя Доўнар-Запольская нарадзiлася 21 кастрычнiка 1906 года у в.Буцэвiчы. Бацька Адам Вiкеньцевiч Доўнар-Запольскi. Мацi Францiшка Шабуня. Запic у метрической книге родившихся Золотогорскаго Минскаго Св.Троицкаго касцёла 29 октября 1906 года под №316. Буду рады пазнаёмiцца.
« Последнее редактирование: 04 Марта 2023, 21:34:51 от Dzmitry Sz »

Marunka

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 10
Дзень добры. Мая бабуля Марыя Доўнар-Запольская нарадзiлася 21 кастрычнiка 1906 года у в.Буцэвiчы. Бацька Адам Вiкеньцевiч Доўнар-Запольскi. Мацi Францiшка Шабуня. Запic у метрической книге родившихся Золотогорскаго Минскаго Св.Троицкаго касцёла 29 октября 1906 года под №316. Буду рады пазнаёмiцца.

Добры дзень. Рада пазнаёміцца. З вашай галіной Доўнараў мы ўжо знайшліся ))). Гэта са мной кантактавала ваша маці наконт радавода.

MikheyeuVI

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Прывітанне! Мая бабуля Доўнар Соф'я Уладзіміраўна, яе бацькі Доўнар Уладзімір (Уладэк) Аўрадымавіч (1898 г.н.) і Доўнар (ур. Ратомская) Марыя Аляксандраўна (1905 г.н.). Жылі ў вёсцы Хорновае ігуменскага павета.
Быў бы ўдзячны за любую інфармацыю

Grintsevith

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 17
НИАБ ф. 319 оп. 1 д. 412 " Протоколы заседаний Дворянского собрания за 1857 год", стр. 74 - 74 обр. Дело на микроплёнке смотрел, качество вполне приличное.
Минское ДДС в 1857 году рассматривает заявление дворянина Игуменского уезда Запольского-Довнара Эдуарда Фелицияновича о выдаче его брату, Казимиру Фаустину, справки с подтверждением дворянского происхождения для поступления на военную службу. Выдали с заверением.

MikheyeuVI

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Прывітанне! Мая бабуля Доўнар Соф'я Уладзіміраўна, яе бацькі Доўнар Уладзімір (Уладэк) Аўрадымавіч (1898 г.н.) і Доўнар (ур. Ратомская) Марыя Аляксандраўна (1905 г.н.). Жылі ў вёсцы Хорновае ігуменскага павета.
Быў бы ўдзячны за любую інфармацыю
Таксама ведаю что Доўнар Уладзімір Аўрадымавіч меў двух братоў - Iociфа i Iвана. I нарадзiлiся яны усе недзе пад Койданавым.

MikheyeuVI

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Удакладненне. Браты нарадзіліся ў вёсцы Беразінец Грэсскай воласці, Слуцкага павета i  да пераезду ў Харанавае жылі ў вёсцы Палікараўка.

MikheyeuVI

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Паводле інфармацыі з формы 1П заявы на атрыманне пашпарта Доўнара Уладзіміра Аўродзімавіча (1898г.н.) яго бацькі - Доўнар Аўрадым (рос. Авродим) Адольфавіч і Фёкла Патапаўна.