ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Крыніцы па генеалогіі шляхты Пінскага павета  (Прочитано 8346 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Віктар

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 29
Акрамя працы З.Антановіч: Крыніцы па генеалогіі шляхты Пінскага павета ВКЛ XVI–пачатку XX ст, вельмі цікавы часопіс  Герольд Litherland № 17. На старонке націскаем спампаваць
« Последнее редактирование: 13 Июня 2011, 16:43:49 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Таццяна А.-Б.

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 28
    • Блог пра радавод
Сапраўды вельмі карысны выпуск. Я праз артыкул даведалася, дзе шукаць Барычэўскіх. Але, на вялікі жаль мне ў архіве "Ведомость околичной шляхты проживающей на собственной земле в Пинском уезде. 8.3.1829г." (у артыкуле дадатак 3) не выдалі. А прычына мяне асабіста шакавала - плесня. Сумна.
Аднак дзякуючы артыкулу высветліла 5 населеных пунктаў, якія буду разглядаць у далейшым пошуку.
Пашуковыя прозвішчы
Піншчына і Століншчына: Барычэўскі, Некрашэвіч, Вярэніч-Стахоўскі, Шпакоўскі, Бокша, Казлякоўскі, Радцэвіч-Плотніцкі, Качаноўскі
Барысаўшчына: Лукашэвіч, Хер, Мельнік, Абрамовіч, Мазоль, Юдзіонак, Кобан
Уласны блог: http://radavod.info