ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Міскевіч, Міськевіч (татарскі род) / Miskievič, Miśkievič (tatarski rod) / Miskiewicz, Miśkiewicz (rodzina tatarska) / Мискевич, Миськевич (татарский род)  (Прочитано 9170 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

mietek70

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Poszukuję danych o rodzie tatarskim o nazwisku Miśkiewicz, będę wdzięczny za każdą informacje.
 Pozdrawiam Mieczysław Miśkiewicz.
« Последнее редактирование: 14 Мая 2014, 20:30:23 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Вадзім Урублеўскі

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 36
Татарскі род Міськевічаў вядомы ў мястэчку Узда, дзе носьбіты прозвішча, дваране, пражывалі ўжо ў першай палове ХІХ ст., а магчыма і яшчэ раней - з канца XVIII ст. У 1846 згадваецца скарняк-кушнер Мустафа Міськевіч, што разам з яшчэ трыма татарамі вымочваў скуры ва Уздзянцы. На мясцовым мізары маюцца пахаванні яго нашчадкаў. Сям'я Міськевічаў жыве ва Ўздзе і цяпер. Дарэчы, яна, ледзь не адзіная ў мясцовым татарскім асяродку, якая не з'яўляецца "мяшанай", а захоўвае хаця бы кроўную, але ідэнтычнасць.
« Последнее редактирование: 14 Мая 2014, 20:30:39 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Miskiewicz

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 17
Прывітаньне з Узды! Мо хто дапаможа знайсьці зьвесткі пра майго прадзеда Магамета Міськевіча? У яго была жонка Зоня, дачка Айша (Шута), сыны Аляксандар і Сюлейман (мой дзед). Вядома толькі, што працаваў на чыгунцы ў Пецярбургу, Чанстахове, Харкаве... І ўвогуле пра Міськевічаў з Узды хацеў бы што знайсьці.
Цікава, калі ў нас прозьвішча стала Міскевіч, а не Міськевіч... 
« Последнее редактирование: 14 Мая 2014, 20:30:54 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Род пры вывадах у Менскім ДДС назваў сваім гэрбам "Праўдзіц", у расейскім дваранстве зацьверджаны не былі.

У сьпісах шляхты Ігуменскага пав. Міськевічы ёсьць толькі ў адным сьпісе за 1836:
Ф. 319, воп. 1, спр. 946 (татары на стар. 326—337).

Трэба глядзець пэрсанальную справу ў фондзе Менскага ДДС, можа там ёсьць і позьнія дакумэнты.
« Последнее редактирование: 14 Мая 2014, 20:31:08 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.