ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий  (Прочитано 10934 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Лябецкі Уладзімір

  • Гость
Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« : 30 Марта 2004, 00:21:07 »
Шаноўны спадар Уладзіслаў! Ужо шмат часу цікаўлюся сваім паходжаннем. Людзі, якія маюць, ці мелі дачыненне да нейкай архіўнай працы па сваіх пытаннях, падказалі мне, што ўскосна сустракалі мае прозвішча сярод беларускай (ці польскай) шляхты мінулых стагоддзяў. Я разумею, што маю не такое ўжо распаўсюджаннае прозвішча, але і няма ніякай упэўненасці, што з'яўляюсь шляхецкім нашчадкам. Разумею, што гэта вельмі складаная праца - выявіць дакладна свае паходжанне, таму звяртаюся да Вас з просьбай падказаць, як гэта трэба пачынаць рабіць. Шчыра дзякую.
З павагай, Уладзімір Лябецкі (Lebiecki)

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #1 : 29 Мая 2004, 15:31:02 »
Нейкія Лябецкія мелі вывад у Менскім ДДС.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

ewabe

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 8
Re: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #2 : 20 Мая 2018, 21:13:12 »
День добрый.
Мои предки по имени Лебецкий (Лебедзки) жили в Заблоцкой волости на рубеже 1700-1800 гг.  Их предками были Столповицкий-Лебецкий.
Некоторые из них переехали в приход Нацкой и Колесник.
Я ищу информацию и родственников.
Лучшие пожелания
Ewa

Извините, я не знаю хорошо русский язык.

Элла

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1024
Re: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #3 : 21 Мая 2018, 20:15:00 »
Столповицкие - Лебедские есть в списке шляхты Лидского повета, 1825 г, герб Шаховница, имение Гривковщина, ф. 1767, д. 61, л. 73-74. В Гродненском архиве есть метрические книги Лидского уезда Начского костела за годы 1810 - 1934 и Колесникского костела за 1914 г.

ewabe

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 8
Re: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #4 : 21 Мая 2018, 20:34:07 »
Спасибо за информацию!
Я не знаю, как добраться до этого архива....
Ewa

Элла

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1024
Re: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #5 : 21 Мая 2018, 21:41:55 »
Адрес: ул. Господарчая, д. 21, 230005, г. Гродно, Беларусь
Телефоны: (Коды: международный 375 152; по Беларуси 8 0152) 41 76 52
E-mail: niab_grodno@tut.by - это НИАБ в г. Гродно. Дир. Афанасьева Татьяна Юрьевна.                                                 
        В Гродненский архив обращаться  мне не приходилось, а вот в Минский архив НИАБ я писала письмо - запрос на электронный адрес архива.

ewabe

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 8
Re: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #6 : 21 Мая 2018, 22:52:49 »
Большое спасибо  :)

Элла

  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 1024
Re: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #7 : 22 Мая 2018, 00:39:44 »
Ева! Для поиска  необходимо знать годы и место проживания Ваших предков - губернию, уезд , населенный пункт , а также имена и год рождения.

ewabe

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 8
Re: Лябецкі / Liabiecki / Lebiecki / Лебецкий
« Ответ #8 : 29 Марта 2019, 14:27:14 »
Спасибо! Я знаю и ищу информацию....