ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Цыпля / Cyplia / Cypla  (Прочитано 7576 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

pcypla

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Цыпля / Cyplia / Cypla
« : 18 Октября 2014, 21:45:20 »
Przepraszam, że piszę ten post po polsku, ale niestety w języku swoich przodków piszę raczej słabo. Poszukuję wszelkich informacji na temat osób noszących nazwisko Цыпля /CYPLA/ - to moje nazwisko rodowe. Pochodzili ze wsi Kotra niedaleko Skidla w grodzieńskim. Część rodziny (mój dziadek Stanisław) w początkach XX wieku zamieszkał we wsi Zapole (gmina Żydomla, grodzieńskie). Stanisław urodził się w Kotrze około 1888 roku. Był synem Aleksandra Józefa CYPLA i Franciszki ŁOZOWICKA. Około 1920 roku ożenił się z Ewą BYLCZYŃSKA córką Adama i Heleny. W rodzinie tej urodziło się siedmioro dzieci. Ich potomkowie do dzisiaj mieszkają na Białorusi w Grodnie i okolcach (Obuchowicze, Ejsmonty, Tołoczki, Swisłocz). Tylko mój ojciec w 1946 roku przyjechał do Polski i tam założył swoją rodzinę. Moimi przodkami są rodziny: BYLCZYŃSKI, ŁOZOWICKI, HRYNCEWICZ, JUROWSKI. Rodziny skoligacone to: OBUCHOWICZ, TOŁŁOCZKO, CYDZIK, SUBOCZ, STRUPIŃSKI, ZAPOLSKI.

W Kotrze żyli krewni mojego dziadka: Michalina (po mężu HRYNCEWICZ), Antoni, Jan, Julia (I voto UŁASIEWICZ, II voto JUROWSKA), Adam, Kazimierz.

Będę wdzięczny za każdą nawet najdrobniejszą informację, która mogłaby uzupełnić ten opis.

Piotr Paweł CYPLA /Цыпля/
« Последнее редактирование: 18 Октября 2014, 21:59:16 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »