ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Стэмпаржэцкі / Stemparžecki / Stęporzecki / Стемпоржецкий  (Прочитано 9413 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Яков

  • Гость
Уважаемый Viarowkin-Sheliuta Wladzislaw ,
Я был бы премного благодарен за любую информацию , которая у Вас есть , по дворянскому роду Стэмпаржэцкі-Зяновіч ( герб , родословная ...) . И имеет ли двор. род Стэмпаржэцкі-Зяновіч родственную связь с другими родами Зяновіч ( Дэшпат- Зяновіч , Дэшпат-Братошавіч-Зяновіч, Зяновіч-Альпінскі ,Зяновіч ) ? Большое спасибо за помощь .

С наилучшими пожеланиями ,
Яков ( modern@hot.ee )
« Последнее редактирование: 29 Августа 2006, 21:19:56 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Стэмпаржэцкія-Зяновічы мелі вывад у Беларускім ДДС 1799.09.23. (Беларуская губерня існавала ў перыяд — 1796.12.12—1801.09.09). У расейскім шляхецтве род не зацьверджаны. Пры вывадзе яны ўказалі сваім гэрбам гэрб "Зяновіч". Ці маюць яны нейкае дачыненьне да рода Дэшпатаў-Зяновічаў (Дэшпатаў-Братошавічаў-Зяновічаў) я ня ведаю, але вельмі сумнеўна. Хутчэй яны проста скарысталі іх гэрб.
Род Зяновічаў-Альпінскіх адназначна ня мае ніякага сваяцтва з названымі родамі. Іх родавае гняздо Ольпень на Палесьсі.
« Последнее редактирование: 29 Августа 2006, 21:20:58 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Яков

  • Гость
Уважаемый Viarowkin-Sheliuta Wladzislaw ,
Большое спасибо за предаставленную информацию . Вы не знаете с какими другими дворянскими родами пересекались Стэмпаржэцкі-Зяновіч ? Я получил дела о Шелейковских (или Шелеховских) и Игнатовичах (или Лублянских-Игнатовичах) из РГИА : могу предоставить о них информацию . Если Вы желаете , то на какой адресс мне посылать сведения об этих двор. родах ?


 С наилучшими пожеланиями ,
Яков ( modern@hot.ee )
« Последнее редактирование: 29 Августа 2006, 21:21:55 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Пра гэты род я нічога ня ведаю.

Гэнеалягічныя матар’ялы можна выслаць на адрас —
А.с. 212, Менск-102,
220 102. Беларусь.

Буду ўдзячны.
« Последнее редактирование: 29 Августа 2006, 21:22:49 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Яков

  • Гость
Уважаемый Viarowkin-Sheliuta Wladzislaw ,
я имел ввиду , на какой e-mail можно прислать информацию ? Я мог бы ее прислать на выходных  , но только на русском , т.к. не владею белорусским  . Подходит ли вам на русском ?  






С наилучшими пожеланиями ,
Яков ( modern@hot.ee )
« Последнее редактирование: 29 Августа 2006, 21:23:47 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »