ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Паведамленьні са старога форуму. 2002.06-2002.12.  (Прочитано 11312 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Гость
Гэта форум пра шляхецкія роды, прозьвішчы якіх пачынаюцца на "Ш".';

Мо пра маё сьціплае прозьвішча хто што чуў?
Чытаў я неяк пра Шумскага, які ўчас паўстаньня 63-года па зброю ездзіў.';

2002-06-27 00:07:17', 'Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта','Шумскі','v-sh@nobility.by';
Па Менскай губ. - 6 вывадаў Шумскіх, былі вывады па Віцебскай і Віленскай губернях.
Ёсьць Шумскія татары.
Уважліва чытайце правіла - трэба падаваць уласныя зьвесткі, тады адказы будуць больш дэталізаваныя.';

2002-07-08 14:25:28', 'Сергей Шляхота','фамилия Шляхота','sersh@tut.by';
здравствуйте
по линии матери - там всё понятно - Качановские-Шоломицкие - об этом много слышал :)
по линии отца - ничего не знаю - и судя по всему, фамилия не чисто "шляхецкая\" - а будто бы "подстроеная\" под шляхту.
место - Пинск, Пинский район, фамилия - Шляхота. Известно ли что нибудь - или же это в самом деле - "fake\" ?
Дзякуй, даруйце, што па-руску Ж)
2Admin: - некорректно работает создание сообщения - сделали бы если сообщение создается из странички с конкретной тематикой - то оно бы создавалось прямо в этой теме - а то накладки получаются ( сорри - за одну из таких и повторное сообщение уже здесь )';

2002-07-18 00:49:43', 'Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта','Re: фамилия Шляхота','v-sh@nobility.by';
10,'Качаноўскія і Шаламіцкія - гэта 2 розных рода. Па Шаламіцкіх я маю даволі шмат матар'ялаў, апрацоўваў родавую справу у архіве, калі яны імкнуліся атрымаць расейскае дваранства.
Шляхота - мне гэткае шляхецкае прозьвішча не вядома, а шляхецкія роды Піншчыны я даволі добра ведаю.
Што тычыцца форуму, дык я слаба зразумеў праблему. Мне здаецца, што форум нармалёвы. Калі хочацца іншага выгляду, дык цісьніце на "Паказаць лесьвіцай\", можа так будзе больш зручна.';

2002-07-18 02:57:53', 'Стас Шляхцич','Фамилия Шляхтич','stas_shl@tut.by';
13,'Здравствуйте.
Меня давно мучеет вопрос откуда моя фамилия.
Может кто подскажет.';

2002-07-28 22:43:57', 'Ягор Шумскі','Шумскі','eas@csp.org.by';
33,'2 Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта
Дзед, Шумскі Аляксандр Юсьцінавіч, нарадзіўся ў вёсцы Савічы (Дзембрава?) Шчучынскага павета.';

2002-07-29 03:07:50', 'Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта','Re: Шумскі','v-sh@nobility.by';
43,'На жаль, пра гэтых Шумскіх я зусім нічога сказаць не магу.';

2002-09-28 20:54:51', 'Лукаш Лапінскі','Шулецкі / Шуліцкі','l_lapinski@poczta.onet.pl';
48,'Хацеў-бы навязаць кантакты з прадстаўнікамі роду Шулецкіх / Шуліцкіх. Жылі ў паўночнай частцы Валынскай губерніі. Быць можа, таксама на Палесьсю.';

2002-12-25 01:54:54', 'Арцём Шчэцька','Шчэцька','cioma@tut.by';
32,'  Шаноўны спадар Ўладзіславе, цi ня маеце якiх зьвестак пра прозьвiшча "Шчэцька\" i пра яго дачыненьне да шляхецкiх радоў (калi нейкае дачыненьне ўвогуле iснуе).
  Карысных зьвестак магу паведамiць ня шмат: мой праздед, Сiла Шчэцька, жыў на Палесьсi, здаецца, недзе каля Мазыра.
  Дзякуй.';