ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Сіроцкі суд  (Прочитано 8781 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Светлана Михайловская

  • Гость
Сіроцкі суд
« : 05 Мая 2005, 20:28:31 »
  Мой прапрадед в РС и ПС показан, как сирота,живущий в семье своего дяди. В документах 319 фонда есть запрос Минского сиротского суда в МДДС относительно его судьбы. Может Вы можете подсказать, что это за учреждение - "сиротский суд" и чем оно занималось?
  В разделе о костёлах и церквях Вы упоминаете про административно-территориальное деление 1839 года. Откуда можно взять эти сведения? Есть подробная карта или  справочник?
  В НИАБ есть фонд Замостского костёла Слуцкого уезда (№1380). Может, Вам будет интересно, что первые записи в МК датированы 1822-м, а не 1823-м, как указано у Вас на сайте, годом.
  Благодарю Вас за внимание к моим вопросам.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2027
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Сіроцкі суд
« Ответ #1 : 06 Мая 2005, 01:05:11 »
Як вы бываеце ў архіве, дык можа прасьцей падыйсьці да мяне і запытацца пра ўсё неабходнае?

Сіроцкі суд сьпецыяльная ўстанова. Менскі сіроцкі суд — фонд 19, тамака больш тысячы справаў, можа ёсьць і пра вашага продка.

Калі ў вашых выпісах сустракаюцца Міха(й)лоўскія, якія жылі ў фальварку/хутары Броды (прыкладна мяжа Слуцкага і Ігуменскага пав.), мне гэтыя зьвесткі будуць цікавыя.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.