ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Андрусевіч / Andrusievič / Andrusewicz / Андрусевич  (Прочитано 11071 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Цікавяць выключна згаданыя асобы, іншыя радаводныя зьвесткі ў мяне ёсьць. Магчыма нехта пабачыць у архіўных дакумэнтах. Цікавіць мэтрыка пра шлюб.

Іван Андрэевіч Андрусевіч, * 1849
Жыў 1888 у в. Яўсеявічы (Ігуменскі пав.), на колькі я разумею, зямля была куплена з маёнт. Старыца; раней у в. Саўкава (прыхажане Мікалаеўскай ц. ў Раманаве (іх было там 2-е) Слуцкі пав.). Дваранін, праваслаўны.
х Алена Ігнацьеўна, * 1855
Старэйшы сын нарадзіўся ў 1878. Шлюб адбываўся ў царкве прыхода, адкуль паходзіла жонка. А пра яе невядома, вось пагэтаму і трэба мэтрыка.

P.S. Гэты род да 1840-х гадоў таксама скарыстоўваў прозьвішча Андрушэвіч.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Алена Паўлава

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 185
Re: Андрусевіч / Andrusievi? / Andrusewicz / Андрусевич
« Ответ #1 : 01 Октября 2006, 20:07:20 »
Фонд 1595 Опись 2 № 1581 Дело о выкупе земли крестьянами у помещика Ровенского (имение Старица) (6 ноября 1865- 8 февраля 1914)
Из этого фонда мне выдали только одно дело из заказанных пяти - остальные на реставрации.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Андрусевіч / Andrusievič / Andrusewicz / Андрусевич
« Ответ #2 : 02 Октября 2006, 22:54:43 »
Дзякуй. Справа, відаць, датычыць найперш выкупных плацяжоў сялянаў пасьля адмены прыгону. Андрусевічы яўна не былі прыгоннымі Равенскіх :). Колькі мелі зямля я ведаю.

Мяне цікавіць род жонкі. Я ўжо праглядаў сьпісы дваранаў Ігуменскага павету з гледзішча наяўнасьці імя Ігнацій, ні ў воднага не пазначана дачка Алена. Трэба будзе тое-ж зрабіць па Слуцкаму, можа падвязе, канечне, калі яе бацька быў зацьверджаны ў расейскім дваранстве.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

Алена Паўлава

  • Участник
  • ***
  • Сообщений: 185
Re: Андрусевіч / Andrusievič / Andrusewicz / Андрусевич
« Ответ #3 : 05 Января 2007, 20:26:47 »
Паважаны Уладзicлау!
Прабачце, калi гэта ужо не актуальна.
Але...
У маiх выпiсях "адшукалicя" такiя 2 Iгнацiя.
Першы г.н. 1824, сын Iвана Андрэева Цвiркi з. Стровiн.
Другi г.н. 1824, сын Сымона Янава Дубовiка з. Велешын (у рэкрутах з 1838).
« Последнее редактирование: 06 Января 2007, 01:25:03 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Андрусевіч / Andrusievič / Andrusewicz / Андрусевич
« Ответ #4 : 06 Января 2007, 01:27:44 »
Дзякуй. Мяркую, што гэтая справа будзе актуальнаю яшчэ доўга :). Ігнаці, усё-ж, больш-менш папулярнае імя. Трэба-б мне Ігнація, які меў дачку Алену…
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.