ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский  (Прочитано 14525 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

мазанович

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
 Здравствуйте,случайно увидел свою фамилию в списке.Не могли бы вы поделится информацией каторая есть у вас.
 Мне известно, что моего прадеда звали Мазальский Леон Антонович 1884 г.р., место рождения: Витебская губ., Себежский р-н., д. Митрово, проживал там до 1934 г.,потом был выслан с женой и 2-я детьми как кулак.Так же известно место рождения(по метрикам) отца Калининская (Псковская) она же Витебская губ., Себежский р-н., д. Дмитровка (1929 г.), к сожалению в современных картах не могу найти ни ту ни другую. Спасибо всем откликнувшимся.
« Последнее редактирование: 03 Июня 2007, 17:30:10 от Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта »

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #1 : 03 Июня 2007, 17:34:33 »
У мяне зафіксаваныя Мазальскія па Віцебскай губ., як быццам мелі вывад у 1866. Кнігі дэкрэтаў вывадаў за гэты год я ня бачыў. У радаводнай кнізе за гэты год Мазальскіх няма.

Мазальскія па Ковенскай губ. карысталіся гэрбам "Астоя".
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

мазанович

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #2 : 04 Июня 2007, 10:16:12 »
Мелi вывад у 1866 г.Што гыта значыць?Калi ласка.Дзякуй.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Мазальскі / Mazaĺski / Mazalski / Мазальский
« Ответ #3 : 04 Июня 2007, 19:38:09 »
Віцебскі ДДС прызнаў іх за "дваранаў" (зацьвердзіць у гэтым павінен быў Дэпарт. Гэрольдыі Сэнату). Але магло быць, што ім адмовілі, пра што было зафіксавана. Можа быць, менавіта пагэтаму іх няма ў Радаводнай кнізе за адпаведны год.

Лепш пачаць пошук з мэтрычных кнігаў. І ісьці ўверх.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

мазанович

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #4 : 05 Июня 2007, 09:48:53 »
Вялiкае дзякуй за растлумачванне.I яшчэ адно пытанне.Там дзе вы бачылi Мазальскiх, цi ёсць iнiцыялы? Мяне цiкавiць iмя Антон ,бо мой прадед быу Антонавiч.Яшчэ раз дзякуй.
« Последнее редактирование: 05 Июня 2007, 10:09:00 от мазанович »

Ярошевич

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 13
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #5 : 03 Июля 2007, 18:38:00 »
Мазальские и Массальские - это одно и то же?

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #6 : 12 Июля 2007, 16:07:48 »
Мазальские и Массальские - это одно и то же?


Не.

Але некаторыя сяляне Мазалі сталі Мазальскімі, потым Масальскімі.
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

мазанович

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #7 : 13 Июля 2007, 17:22:27 »
Если не трудно,подскажите где взять информацию про Мазалей каторые потом стали Мазальскими.Спасибо.

Ўладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта

  • Администратор
  • Ветеран
  • *****
  • Сообщений: 2036
    • Згуртаваньне Беларускай Шляхты
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #8 : 18 Июля 2007, 19:27:31 »
Если не трудно,подскажите где взять информацию про Мазалей каторые потом стали Мазальскими.Спасибо.

Сяляне Маселі, Масалі жылі ў Перахрэсьці (прыход Ляхавіцкага касьцëлу), пісалісь таксама Масальскімі.
Сяляне Мазальскія, Мажальскія, Масальскія (прыхажане Гаенскага і Кораньскага касьцëлаў), у вв. Чэрнява, Лішчыцы
Просьба не пісаць e-mail’ы і ў асабістыя звычайныя пытаньні, для гэтага існуе Форум. Пэрсанальна — толькі камэрцыйныя запыты. Дорага. / Просьба не писать e-mail’ы и в личные обычные вопросы, для этого существует Форум. Персонально — только коммерческие запросы. Дорого.

мазанович

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 5
Re: Мазальскі / Mazaĺski/ Mazalski / Мазальский
« Ответ #9 : 30 Августа 2007, 13:32:06 »
Паважаны Ўладзіслаў, выбачайте за назойлiвасть, звяртаюся да вас яшчэ раз з пытаннем об сваiм родзе, вы пiсалi: (У мяне зафіксаваныя Мазальскія па Віцебскай губ., як быццам мелі вывад у 1866. Кнігі дэкрэтаў вывадаў за гэты год я ня бачыў. У радаводнай кнізе за гэты год Мазальскіх няма.) Цi маглi бы вы паглядзець больш дакладна, пра гэтых Мазальскiх, мяне цiкавiць, iнiцыялы, i месца жыхарства. Бо ад свайго бацькi я даведаўся, што ягоны дзед, або прадзед " купляў" дваранства, але у ягоныя годы гэта не афiшавалася, i нават скрывалася. Па году якi вы прыводзiце гэта можа быць Мазальскi Антон (мой прапрадзед).Таксама цiкавiць радавая кнiга за 1867 год, магчыма яны ёсць там.
Выбачайце за клопаты. Вялiкае дзякуй.