ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: Зянкевіч, Зянькевіч / Ziankievič, Ziańkievič / Zienkiewicz, Zieńkiewicz / Зенкевич, Зенькевич  (Прочитано 25091 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

romana

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 2
По сведениям от 1938 г. деревня Русаки относилась к гмине сельской Глубокое. В Минском архиве НИАБ  есть метрические книги  Глубокского католического прихода Дисненского уезда за годы 1865 - 1890, фонд/опись 1781 / 27.

Да, спасибо. Метрические книги я смотрела. Только по Удяльскому костелу. Именно к этому приходу относилась деревня Русаки. Нашли в костеле и исповедальные списки. Но в них только видна смена фамилии, а причину понять хочется. Жаль ,что так много документов утеряно.

MARCELO SANTIAGO

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 1
Добры дзень, я выкарыстоўваю Google Translator, бо не размаўляю па-беларуску.
Мяне завуць Марсела, а сям'ю Зінкевіч з вёскі Новое Сіела ў Друі, што мяжуе з Латвіяй.
Майго прадзеда звалі Антоні Зінкевіч, нарадзіўся ў 1887 г. у Друі, гэтак жа, як і яго бацьку Даміяна, які нарадзіўся ў гэтай жа вёсцы, бацьку Даміяна звалі Сцяпан, таксама з Дрыуі, сын Ігната Зенкевіча. Усе гэтыя дакументы я атрымаў з літоўскіх архіваў, у мяне ёсць усе пасведчанні аб нараджэнні, шлюбы і г.д., але я ніколі не праводзіў даследаванні ў беларускіх архівах. Пішуць, што ўсе яны былі сялянамі, але мая бабуля Марыя Зінкевіч заўсёды казала, што яе дзед быў высакародным .... Як можа быць такая інфармацыя?
Ці можа хто-небудзь дапамагчы мне знайсці некаторыя доказы гэтага ў гэтай групе? Я магу адправіць па электроннай пошце дакументы, якія маю.
Вялікі дзякуй !!